ВИДЕО: Колинда повторно се фати за микрофон - запеа за роденденот на лице обвинето за затајување данок

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, која официјално започна борба за нов мандат, запеа на роденденот на 64-от роденден на Милан Бандиќ, обвинет за затајување данок.

Снимката ја објавил Никола Грмоја на Фејсбук.

-Претседателката Колинда Грабар Китаровиќ, која за нов мандат се бори со најава за борба против корупцијата, со песна го честиташе роденденот обвинетиот Милан Бандиќ, Ништо друо не очекував кога лице кое е бегалец од хрватското правосудие организира прослава на роденден - напишал тој во опис на видеото.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.11.2019 - 09:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега