ВИДЕО: Кога го слушнаа ова сите почнаа да се смеат на погребот на Буш

Денеска се одржа погребот на Џорџ Буш, а присуствуваа странски лидери и дипломати, угледни Американци.

Заедно во еден ред стоеја претседателот Трамп и поранешните претседатели Барак Обама, Џими Картер и Бил Клинтон со своите брачни другари.

Говореше историчарот и биограф на Буш, Џон Мехам, раскажа и смешни моменти па сите се смееја.

Буш, водејќи кампања во една стоковна куќа, еднаш по грешка се ракувал со кукла од излог. Наместо да поцрвени од срам, тој едноставно рекол: „Никогаш не знаеш“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.12.2018 - 21:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега