ВИДЕО: Кинески туристи оддувани од силниот ветар на мостот над Дубровник

Бура која вчера вечер ја зфати Хрватска, со ветер од 145 километри на час, на дубровничкиот мост оддува кампер во кој се наоѓаа Кинески државјани.

Двајца патници се полесно повресени, а возилото стоело превртено на патот.

Летовите од Сплит, Загреб и Хамбург доцнат, а има и прекин на линијата со треакт на Дубровник.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.03.2019 - 10:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега