ВИДЕО: Кажал „срамота“ и заминал - Стоилов ја напушти манифестацијата за „Спортист на годината“

Kапитенот на Вардар, ракометарот Столе Стоилов, демонстративно стана и си замина од манифестацијата „Спортист на годината“, која ја организира Агенцијата за млади и спорт.

Причина за ова е фактот што манифестацијата е двојазична, односно за првпат се користи и албанскиот јазик.

Видеото од неговото заминување, го објави порталот ЕКИПА.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.12.2018 - 13:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега