ВИДЕО: Катастрофа во Мексико - одрон однесе 6 животи

Најмалку 6 лица загинаа од одрон во централниот дел од Мексико, соопштија итните служби.

Канцеларијата за цивилна одбрана соопштила дека во градот Пуебло 11 лица имале напад на паника поради синоќешниот одрон во Санто Томас Чаутли, во предградието Публе, пренесува АП.

Канцеларијата ја исклучила можноста дека има уште жртви.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2019 - 19:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега