ВИДЕО: Камерите снимиле страшна сцена во хотел во Мичиген - момче потонало на дно од базен, а возрасните биле во близина

Полицијата од Мичиген објави видео на кое може да се види како 2-годишно дете за малку ќе се удавеше во хотелски базен во кој во моментот имаше десетина возрасни и деца.

Детето беше извлечено од дното на базенот откако го забележало момче, а две медицински сестри кои што биле во близина навремено реагирале и успеале да го спасат неговиот живот.

Полицијата објави снимка од инцидентот за да ги потсети родителите секогаш да внимаваат на своите деца, посебно кога се во близина на вода.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.02.2020 - 13:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега