ВИДЕО: Камерите снимија кражба - седна зад слот апарат и после неколку минути излезе со 8.000 долари

Полицијата на Атланта во потрага по двајца мажи кои на несекојдневен начин укарала 7.900 долари од слот апарат на една бензинска пумпа.

Имено, камерата снимила двајца разбојници кои седеле зад апаратите. Додека едниот мирно седел и играл, другиот нешто „чепкал“. Упсеал некако да го отвори апаратот и да извлече пари низ отворот, поточно скоро 8.000 долари.

После тоа заминале во непознат правец, а работник на пумпа случајот го пријави во полиција.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.04.2019 - 20:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега