ВИДЕО: Камерата снимила се - страсно се бакнувале на ограда од мост, изгубиле рамнотежа и паднале

Пар од Перу настрадал при пад од мост од 15 метри, бидејќи намерно биле потпрени на оградата.

Мајбет Еспиноза и Хектор Видал биле снимени како страсно се бакнуваат и прегрнуваат на ограда од мост.

Во еден момент, девојката со нозе го фатила момчето околу половината и се навалила наназад, па така изгубиле рамнотежа и загинале.

Мајбет загинала на лице место, додека Хектор со скршен череп бил пренесен во болница, каде набрзо починал.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.08.2019 - 09:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега