ВИДЕО: Како од пеколот - во Москва среде снежна бура паѓаат громови, се слушаат силни и морничави звуци

Молњи и громови среде снежна бура ги изненадија луѓето во руската престолнина во саботата вечерта. Неколку видеа објавени на друштвените мрежи ја покажуваат надреалната комбинација.

Снимките кои ги објавиле жителите на Москва покажуваат силна снежна бура, споена со повремени траги на светлост, додека се слуѓа удирање на громови.

 
 
 
View this post on Instagram

Буря. Часть 2 #снег #молния #гроза #шок #Москва #рязанскийпроспект

A post shared by ABuk (@annetbukova) on Jan 18, 2019 at 3:49pm PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2019 - 09:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега