Видео: Како македонски камионџија се справува со германска полиција - „Ќе ти се јавам од Македонија“

Шти и да кажете, сепак човекот успешно се извлече и со сигурност избегна ригорозна германска казна.

Целата случка притоа била прикажана една германска ТВ емисија. Полицаецот му вика на нашиот камионџија нешто во врска со лошите гуми на неговиот камион, на што Македонецот одговара дека не е проблем, а потоа му вика на македонски “Дај ми број ќе ти се јавам од Македонија”

Погледнете:

 

 

 

13.02.2018 - 12:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега