ВИДЕО: Како изледала Црвената планета пред 4 милијарди години

НАСА направи една фантастична  визуелизација на Црвената планета која некогаш имала густа атмосфера, океани и соодвеетна топлина за да поддржи живот каков што има на Земјата. Погледнете колку планетата Марс била слична како што е Земјата денес.

15.11.2013 - 14:21

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега