ВИДЕО: Како да направите заштитна маска за 15 минути - една девојка се објаснила

Коронавирусот се шири по светот, а во сите земји во кои пристигнува владее паника.

Бидејчи е прашање на време кога првиот случај на коронавирус ќе се појави и во нашта земја, ќе имате прилика да сакате да купиме заштитна маска, а нема да има во продажба.

Затоа, не е лошо да научите да ја направите сами.

На социјалните мрежи се појави едно едукативно видео во кое една девојка покажува како маска може да се направи брзо и лесно.

Потребна ви е хартиена марамица и две гумички. Погледнете:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.02.2020 - 12:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега