ВИДЕО: Кај пазарот во Тетово нападнати инспектори на пазарна инспекција

Редакцијата на Сигнал.мк објави видео снимено од граѓанин, на кое се гледа како поминува државната пазарна инспекција во Општина Тетово кај пазарот.

Возилото во кое биле инспекторите било застанато од група граѓани, тие биле извадени надвор. На видеото може да се види како револтираната група граѓани ги отвора вратите и багажникот на возилото на ДПИ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.02.2020 - 09:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега