ВИДЕО: „Јовано Јованке“ изведена на концерт на филхармонијата во Хамбург

На концерт насловен „Век на прогони“ на кој настапи филхармонијата од Хамбург беше изведена македонската песна „Јовано Јованке“.

Специјален гостин на концертот беше тапанарот Мартин Грубингер, кој исто така учествуваше на изведбата на „Јовано Јованке“.

 

 

 

19.06.2017 - 09:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа