(ВИДЕО) Јахта вредна 23 милиони евра изгоре на Ибица

 

На брегот на Ибица изгоре суперјахта, вредна повеќе од 23 милиони евра, на италијанскиот бизнисмен Паоло Скудиери.

Скоро 46-метарската духовна јахта се запали во четвртокот во Кала Саона, само еден месец откако бизнисменот ја запоседна. Луксузниот брод имал сопствен базен, теретана и пет спални соби.

Црниот чад кој се издигна над јахтата беше јасно видлив од островот, а се уште не е познато како настанал пожарот.

12.08.2022 - 19:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега