ВИДЕО: Ја прегази метро но заврши без никаква повреда - нема да им верувате на очите

Ова се вика среќа во несреќа! Млада девојка од Прага дефинитивно имала многу среќа бидејќи успеала да остане жива иако паднала во подземната железница и останала да лежи токму во моментот кога поминувал возот.

Сведоците на немилата случка, се изненадени кога меѓу два вагони наеднаш жената ја дига раката и ја извлекуваат нагоре.

- Таа застана на нозе, си ги исчисти пантолоните и си отиде, изјави портпаролката на полицијата, Ева Кропачова. Кропачова додаде дека жената одбила лекарска помош и не сакала да направи алкотест тврдејќи дека е само уморна.

 

најчитано сега