ВИДЕО: Ја бодел со нож во вратот - Македонец си ја уби жената пред маркет во Австрија

Страшна трагедија ја потресе јавноста во Австрија каде Македонец на возраст од 36. години ја убил 32-годишната сопруга. 

Според локалните медиуми убиецот ја пречекал својата сопруга на паркинг пред супермаркет. Тука ја изборел до смрт, пред очите на повеќе сведоци. Повеќе пати била прободена во вратот.

 Парот има деца на возраст од  шест и десет години. 

Засега мотивот енепознат.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2019 - 11:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега