ВИДЕО: Италијанска гиманстичарка освои златен медал настапувајќи на убавата македонска песна

Италијанската натпреварувачка во ритмичка гимнастика, Александра Агургукелезе се закити со бронзени медал на Светското првенство кое се одржува во соседна Бугарија, но сепак она што наиде на многу позитивни коментари и во македонската јавност е песната со чии звуци стигна до големиот резултат.

Италијанката која има потекло од Романија имаше изведба инспирирана од македонскиот евергрин „Зајди Зајди“, а со одличниот перформанс направи голем пресврт и од осмото место стигна до бронзениот медал.

 

 

 

 

15.09.2018-14:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега