Видео: Исплива снимка од обид за ликвидирање - криминална пресметка среде улица

Една од камерите забележала момент кога непознати лица на 10. јуни со мото во движење пукале врз автомобил во кој се наоѓал Е.Ш. од Беране.

На снимката се гледа дека лицата не внимавале што покрај возилото во кое бил Е.Ш во моментот на пукањето имало и дете на велосипед, а и друго дете во непосредна близина.

Исто таа може да се забележи дека неколку лица во страв почнале да трчаат.

Е.Ѓ не е повреден, а од полицијата е соопштено дека поради пукањето се приведени повеќе лице, но сѐ уште никој не е задржан во притвор.

Е.Ш. според неофицијални информации од полиција, нема криминално досие.

 

 

 

13.06.2018 - 08:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега