ВИДЕО: Инцидент при фрлањето на Светиот крст во Штип

Група штипјани кои скокаа во рекат Брегалница по Светиот крст кој беше фрлен во реката, од раце му го земаа крстот на момчето кој го фати и одбиваа да му го вратат. За да се смири тензијата, свештениците на крајот одлучија на најсреќниот да му ги доделат наградите кои му следуваат од црквата, ама не дадоа благослов крстот да биде носен по штипските домови, пренесува Слободен печат.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.01.2020 - 13:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега