ВИДЕО: Ибрахимовиќ одговори на „Матрикс предизвикот“

Матрикс предизвикот е новиот хит во целата планета, а меѓу оние кои одговорија на овој предизвик е и Златан Ибрахимовиќ.

Потребно е да се изведе „свикување на кичмата“ како што е случај во филмот Матрикс, а Ибра немаше проблем да го направи тоа.

Притоа, тој ги предизвика Погба, Ѓоковиќ и Кабиб Нурмагомедов да го направат истото, но и неговиот менаџер Мино Раиола.

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

Matrix challenge: @paulpogba @djokernole @khabib_nurmagomedov @minoraiola SHOW ME #matrixchallenge

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on Sep 26, 2019 at 11:21pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.09.2019 - 21:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега