Видео: Хрватска под вода, попушта заштитата, водата влегува во домовите - глетката застрашувачка

 

Хрватска ја продолжува борбата со поплавите, а како што пишуваат хравтските медиуми од Јасеновац и Летиновиќ водата почнала да влегува во домовите.Почнуваат да се шрават „бокс“ бариери за да се одбрани загрозеното население.

Во одбраната ангажирани се полицајци и војници кои прават обиколки на загрозените места. Вреќи со песок се редат покрај реките за да се спречи излевање.

Се очекуваат нови дождови и населението стравува од поголеми поплави.

 

 

 

21.03.2018 - 08:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега