ВИДЕО: Хрватите наместо да вечераат се качија на маса и на столчиња за да – слават

Хрватските фудбалери го кренаа ресторанот во воздух со еуфоричната прослава на пласманот во полуфиналето на Светското првенство во Русија. Доцна по полноќ, откако одиграа нов маратонски меч, па победија против домаќинот на пенали, Хрватите се прибраа во хотел за да вечераат, а таа вечера се претвори во – општа веселба. Качени на маса и на столчиња, хрватските херои грмеа „моја земја Хрватска“.

 

 

 

08.07.2018 - 11:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега