ВИДЕО: Хрватите ја „нападнаа“ Јосипа Лисац: „Вака звучам јас кога пеам пијан“

Новиот претседател Зоран Милановиќ вчера положи заклетва и стана петтиот претседател на Хрватска. 

На инаугурацијата хрватската химна ја пееше Јосипа Лисац и тоа со неочекуван аранжман.

Многумина ја навредуваат поради тоа што ги „развлекувала“ зборовите, други пак дека пола од зборовите „голтнала“. Поединци коментираа дека таа ја „искасапила“ целата химна и ги заборавила зборовите, а други пак се шегуваа дека ќе беше подобро ако и ’дозволеше  на поранешната претседателка, Колинда Грабар - Китаровиќ да ја пее химната.

„Така звучам јас кога пеам пијан“, гласеше еден од коментарите.

Слушнете како звучеше:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.02.2020 - 11:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега