ВИДЕО: Хрватите и на дожд ја слават историската победа на „огнените“

Фубалската репрезентација на Хрватска се пласираше во финале на Мундијалот, по победата над Англија во судскиот продолжеток - 2:1.

Огнените на тој начин постигнаа историски успех, бидејќи за првпат во историјата Хрватска ќе игра во финале.

Погледнете како се слави вечерва:

 

 
 

 

 

11.07.2018 - 23:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега