ВИДЕО: Хит снимка од свадба - сите играле оро, а тој почнал да танцува во свој стил

Кога ќе засвири народна музика на свадба сите гости стануваат од маса и играат. Е, сега кој колку е талентиран за играње оро е друго прашање.

Меѓутоа секогаш има и такви со посебен стил и некои свои сопствени чекори кои сите гости ги забавуваат со својот талент.

На друштвените мрежи се појави хит снимка од еден сват кој на играњето оро дал сосема нов и свој печат. Тој одиграл оро во „гангам стил“, а тоа изгледа вака:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.08.2019 - 10:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега