ВИДЕО: Хит снимка од кражба во менувачница - крадецот се обиделе да го фатат сите од семејството

Двајца разбојници во околу 7 часот ограбиле менувачница во Хрватска, а притоа го нападнале и сопственикот и украле засега непознат изнор пари.

М.Ш. сопственик на менувачницата кој над неа има стан, нападнат бил во ходникот од зградата додека се спуштал кон својот работен простор.

Надзорните камери покажуваат дека двајца напаѓачи го чекале, еден облечен во црно од глава до пети со црна кацига на глава и друг кој во црна кратка маица и кратки бели шорцеви чекал на скутер.

Меѓутоа, на нив веднаш скокнала и сопругата на сопственикот, а потоа и сопственикот, неговиот син кој бил во долна облека, и на крајот и малото бело куче.

За жал, не успеале да ги фатат крадците.

Погледнете ја целата акција:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.07.2019 - 15:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега