ВИДЕО: Хирург истепа сестра во полна сала за операција

 

Непосредно по операцијата, хирург и сестра се степаа заради прекршување на официјалната постапка на операцијата. Се претпоставува дека и дека двајцата се во „романтичка врска“.

Инцидентот од кинеската болница до сега преку видеото поставено на интернет е прегледано околу четири милиони пати на кинеските социјални мрежи.

Снимките од безбедносните камери прикажуваат како сестрата и докторот се расправаат, по што сестрата се обидува да го удри хирургот, а тој со последователни удари ја руши на земја.

Болницата потоа тврдела дека во скандалот немало сериозни повреди ниту пак дека ќе се произнесе официјално за инцидентот кој го квалификуваат како „лична расправа“.

 

 

 

19.05.2017 - 23:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа