ВИДЕО: Хименез го нокаутираше Бајриќ со „ножички“ - докторите 11 минути му даваа помош

Повеќе од драматични сцени на синоќешниот натпревар меѓу Вулверхемптон и Слован Братислава во Лигата на Европа. Фудбалерот на Слован, Кенан Бајриќ доби силен удар од противничкиот фудбалер Хименез по што падна во бессознание.

Речиси десет минути траеше борбата на докторите на тимот но и соиграчите на Бајриќ да го спасат животот на словенечкиот фудбалер. Соиграчите најпрво не дозволија да го голтне јазикот, а по десетминутна „борба“ и укажување помош Бајриќ се освести и веднаш беше префрлен во најблискиот клинички центар.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.11.2019 - 10:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега