ВИДЕО: Хет-трик на Роналдо во првиот полуфинален натпревар меѓу Реал Мадрид и Атлетико Мадрид

Вечерва на Сантијаго Бернабе се одигра првиот полуфинален натпревар меѓу Реал Мадрид и Атлетико Мадрид. „Кралевите“ славеа со убедливи 3:0 и се на чекор до големото финале во Кардиф.

Резултатот беше отворен уште во 10. минута кога Роналдо постигна гол со глава по средината на голот.

Во Вториот дел од натпреварот во 73. минута Роналдо стрелаше за 2:0.

Точка на дуелот Португалецот стави во 86. Минута.

real-1

 

 

 

 

02.05.2017 - 23:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа