ВИДЕО: Харадинај по стапките на Путин

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај се предизвика себеси и влезе во замрзнато езеро, како што тоа често го прави Путин.

Вчера тој објави видео и фотографии на Фејсбук од посетата на Ѓеровица, еден од врвовите на Шар Планина, каде влезе во замрзнатото езеро.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2019 - 18:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега