(ВИДЕО) Хаос во Катар: Се испотепаа Аргентинците и Мексиканците

Во Катар и не е се толку розово, сепак се случуваат и непријатни работи. Аргентиците и Мексиканците се тепаа, а токму од овој инцидент протече снимка на социјалната мрежа Твитер..

Во сабота Аргентина игра против Мексико, меч кој може да биде клучен за нивната иднина на Светското првенство, а навивачи на двете репрезентации се тепаа во Катар.

24.11.2022 - 18:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега