(ВИДЕО) Група луѓе со камења ги нападнаа демонстрантите против францускиот предлог

Демонстрантите го почнаа денешниот протест против францускиот предлог, но се случи инцидент кај плоштадот Скендербег.

Група составена од неколку лица почна да гаѓа со тврди предмети кон демонстрантите кои се движеа кон Министерството за надворешни работи.

Полицијата тргна да реагира, а протестот во живо може да се погледне на линкот.

06.07.2022 - 19:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега