ВИДЕО: Гром удри мајка и детенце на улица во Русија

28-годишна мајка и нејзината 6-годишна ќерка преживејаа удар од гром додека брзаа да избегаат од невремето кое направи хаос во Русија.

Тие се префрлени во болница со изгореници од прв степен, а засега за среќа состојбата им е подобра.

Се претпоставува дека нивниот чадор е она што го привлекло громот.

 

најчитано сега