ВИДЕО: Грмеше „Јане Сандански“ - Вардар со најмоќна поддршка до сега

Македонскиот ракометен првак Вардар игра пред полна сала во СЦ Јане Сандански, а пред натпреварот, вардаровите навивачи повторно пееја заедно со македонската група „Некст Тајм“.

Групата ја испеа популарната „Излези Ѓурѓо“, а пропатно со нив грмеа уште 7.000 грла, присутни на трибините во вардаровиот дом. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.04.2019 - 20:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега