ВИДЕО: Граѓаните излегоа на улиците да го прослават успехот на фудбалерите

Македонската фудбалска репрезентација со 1:0 ја победи Грузија и го оствари најголемиот успех во историјата и за првпат ќе игра завршен турнир на Европско првенство. 

Граѓаните и покрај загадувањето излегоа на улица да го прослават пласманот на фудбалерите.

Министерот за здравство Венко Филипче упати апел да се слави со почитување на мерките против ширење на заразата Ковид 19.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.11.2020 - 20:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега