Видео: Град со големина на јајце, силен ветер носеше се пред себе - хаос во Србија

 

Силно невреме ја зафати вчера и Србија. На снимките направени во Прокупље се гледа како паѓа град со големина на јајце.

Луѓето бегале од силниот ветер на улиците, а температурата нагло паднала.

Погледнете...

 

 

 

12.09.2017 - 09:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа