ВИДЕО: Гори Закинтос - пожарникарите се борат со огнената стихија која го зафати островот

Голем пожар изби денеска на грчкиот остров Закинтос, во шумата меѓу селоо Килиоменос и Агалас.

Пожарот избил во околу 14 часот по локално време. Во гаснењето на пожарот учествувале 20 пожарникари со седум машини за гаснење пожар, а се очекува на помош да стигнат и авиони.

Како што е наведено, во гаснењето помага и локалното население и засега нема опасност за туристите и мештаните.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.08.2019 - 21:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега