ВИДЕО: Гори автобус на ЈСП во Ѓорче Петров

Автобус на Јавното сообраќајно претпријатие се запали утринава во населбата Ѓорче Петров. Од она што може да се види на снимката, густ чад се шири низ населбата.

Од ЈСП Скопје за Курир информираат дека на лице место е внатрешна контрола и се утврдуваат причините за несреќата, најважно е што нема повредени патници.

Се работи за автобус со број 5 кој сообраќа на релација од Дексион кон Ново Лисиче.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.08.2019 - 09:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега