ВИДЕО: Голем великодушен потег на капитенот Кире Лазаров

Синоќа Битола беше домаќин на претквалификацискиот ракометен натпревар Македонија – Турицја во кој „црвено-жолтите“ победија со 31-27. По натпреварот, капитенот на македонската репрезентација Кире Лазаров го подари својот дрес на долгогодишниот економ во РК Пелистер, Дади.

Великодушен потег за големиот Лазаров и уникатен спомен за економот на Пелистер.

Лазаров настапуваше за Пелистер од 1997 до 2000 година од каде што по заминувањето ја почна блескавата интернационална кариера која се уште трае.

 

 

 

26.10.2018 - 12:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега