ВИДЕО: Голем пожар во Пехчево, граѓаните молат за помош

Голем пожар избувна попладнево и во шума во Пехчево.

Граѓаните бараат помош за гаснење на огнот.

„Моментално се случува ова во близина на Пехчево.

Не можеме сами, ни треба помош пехчевци“, стои во опис на фотографиите.

04.08.2021 - 15:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега