ВИДЕО: Голем пожар во Карпош, се слушаат сирени - еве што се случува

Голем пожар изби денеска во близина на ГУЦ во скопски Карпош. Гори објект во близина на градежното училиште, а очевидци велат дека станува збор за објект до ГУЦ познат како Завод за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот. Нашиот репортер од терен вели дека на местото пристигнуваат противпожарни возила кои се трудат да го локализираат пожарот.

Еве што се случува на местото на настанот:

 

 

 

 

 

 

 

 

21.04.2017 - 12:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа