Видео: Го уловил најголемиот бран на камера - невремето во Охрид носеше се пред себе

 

Невремето кое го погоди Охрид во саботата ја покажа огромната моќ на природата. Ова е уште едно видео снимено од Холанѓанецот Џери Кандорп кој во Охрид доаѓа 25 години.

Тој уловил голем бран на камера, пренесе Охридњуз.

 

 

 

19.03.2018 - 08:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа