ВИДЕО: Го украде вниманието на натпреварот: Згодна навивачка заборави да облече градник

Кошаркарскиот коментарот и поранешна  НБА ѕвезда, Ендрју Гејз, останал без зборови откако камерманот на светското првенство во Кина покажал убава бразилска навивачка која „ги тресеше градите“ додека не носи градник.

Поранешниотт играч на „Сан Антонио Спурси“ го коментирал двобојот помеѓу Бразил и САД во спортскиот центар во Шензен Беј,кога снимателот одлучил да покаже атрактивна бразилска навивачка во публиката.

Тогаш неколку моменти останал без зборови, а реченицата која потоа следела се раскажува по социјалните мрежи.

„А, поддршката која ја имаат од своите фанови…”, успеа да изусти 54-годишниот коментатор.

-Неколку часа пред натпреварот не бев сигурна дали сакам да одам и да го гледам. Сепак отидов и за кратко камерите ме фатија како танцувам, не знаев дека ме гледа цел свет. Пријатели ми се јавија, а ми стигнаа и многу пораки и коментари, напишала русинката Латика Ен.

-благодарам Енру што го пофали мојот нов фустан, и да заборавив да облечам градник, но дами на секого може да му се случи тоа кога брза, напишала таа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.09.2019 - 22:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега