ВИДЕО: Го преживеаја коронавирусот, но ги дочека хорор – Украинци нападнаа автобус со евакуирани од Кина

Украинци евакуирани од Кина поради коронавирусот се одведени во санитариум во градот Нови Сажари, а жителите на тој град се обидоа да го застанат автобусот и фрлаа камења.

Изби и тепачка, но полицајците успеаја да ги тргнат демострантите и го осигураа поминувањето на автобусот.

20.02.2020 - 22:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега