ВИДЕО: Глувци се шетаат и во најголемиот трговски центар во Европа

Иако станува за  елегантна градба, елеганција и најпознати луксузни брендови во  трговскиот центар Galeries Lafayette во Париз се шетаат и глувци.

Во градбата која е стара повеќе од сто години глувците се повеќе се намножуваат и успешно ги избегнуваат замките.

Годишно шопинг центарот ги посетуваат 25 милиони, а од огромната наезда од глувци сега е загрозено здравјето на посетителите и вработените.

 Погледнете го оваа видео од 2010 година каде ситуацијата уште и не е толку лоша...

20.11.2013 - 15:18

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега