ВИДЕО: Ѓоковиќ на одмор во Хрватска - запеа песна од Оливер Драгојевиќ

Откако го освои Вимблдон, Новак Ѓоковиќ со сопругата Јелена и децата летува на островот Корчула во Хрватска. Српскиот тенисер веќе објави неколку слики и видеа од одморот, а на „Твитер“ сподели и снимка на која заедно со Јелена го пеат хитот од Оливер Драгојевиќ, „Кад ми доџеш ти“. Освен што откри дека ужива во одморот, напиша и дека подобро му оди тенисот отколку пеењето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 17:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега