ВИДЕО: Ѓоковиќ ги насмеа сите до солзи по победата

Новак Ѓоковиќ со доминатна игра успеа да го среди Рафаел Надал, а потоа во негов стил на прес-конференцијата ги насмеа сите до солзи.

 

 

 

Embedded video


#AusOpen
 

@AustralianOpen

 
 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2019 - 14:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега