ВИДЕО: Ги застануваше обичните минувачи и ги предизвикуваше да пеат, случајно откри нова ѕвезда- светот полуди по нејзиниот глас

Британецот Кевин Фрешватер одејќи низ Лондон застануваше луѓе на улица и од нив бараше да ги продолжат стиховите од песните кој што ги започнуваше тој.

Некои го одбиваа, пцуеја, немаа време за него и за неговите глупости, некои ги довршуваа стиховите и пееја, а потоа тој налетал на Шарлот Авберу (30) која потоа стана сензација низ целиот свет.

Тој ја започна песната „Shallow“, а таа ја заврши песната од легендарниот филм „Ѕвездата е родена“ од Лејди Гага и Бредли Купер.

Откако го пушти својот глас таа го шокираше него, но и светот бидејќи го погоди речиси секој тон.

Видеото за еден ден на Твитер собра околу 24 милиони прегледа.

Сепак ова не е прв пат многумина да ја видат и да слушнат која е Шарлот. Таа на својот Инстаграм профил често споделува преработување на најголемите хитови, погледнете.

 
 
 
View this post on Instagram

FINISH THE LYRICS!!! (Inspired by @arron_crascall)  @charlotteawbery

A post shared by Kevin Freshwater (@kevinfreshwater) on Feb 19, 2020 at 9:16am PST

21.02.2020 - 19:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега