ВИДЕО: Еве како звучи „Буџав лебац“ од С.А.Р.С на англиски!

Песната на српската група С.А.Р.С., „Буџав лебац“ доби англиска верзија. Бендот навистина се вивна на врвот откако го објавија и видео записот на истата песна, а само на музичкиот канал „Јутјуб“ има повеќе од 10 милиони прегледи.

 

Овој проект е направен во соработка со групата Донт, а песната се вика „Moldy bread“.

15.01.2014 - 11:36

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега